WELL DONE! GRATTIS!!!!
Resultat av våra egna hundar, uppfödningar samt avkommor tillv åra hanhundar.
Meddela gärna resultat till rowan@rowanblossom.com

BILDER av duktiga hundar med anknytning till oss finner du HÄR I VINNARGALLERIET

JAKTPROV UTSTÄLLNING ÖVRIGT

2014

Skogstibble 20140927
Grytprov
Björshults Belladonna
1:a kvalitet

Öster-Malma 23/8
Grytprov
Björshults Cassanova
Anlagsklass Kvalitet 1

20140906
SSRK Dalarna Kratte Masugn
B-prov
Björshults Xtra Wildstorm
1 Nybörjarklass

SSRK Östra Råby 11/5
B-prov
BJÖRSHULTS ZTORY OF ZUCCESS
1 nybörjarklass
BJÖRSHULTS XTRA WILDSTORM
2 nybörjarklass

SSRK Östergötland Linköping 12/5
NOANARKIN NATRIX MAURA
1 nybörjarklass

SSRK Östra Södertälje 7/5
Jaktprov B
NOANARKIN NATRIX MAURA
2 pris nybörjarklass

2012

Nederländerna Biddinghuizen 13/10
BJÖRSHULTS XTRA WILDROSE
MAP B 5e place (510/600)

Nederländerna Lunteren 6/10
BJÖRSHULTS XTRA WILDROSE
MAP B 2e place (532/600)

Nederländerna Oldenzaal 30/9
BJÖRSHULTS XTRA WILDROSE
MAP B 5e place (490/600)

SSRK Östra Stjärnhov 29/9
BJÖRSHULTS XTRA WILDWEST
3 öppenklass

Nederländerna Kerkwijk 7/9
BJÖRSHULTS XTRA WILDROSE
MAP B 5e place (456/600)

Nederländerna 29/8
BJÖRSHULTS XTRA WILDROSE
A-prov "GOOD" Novice

FRK Östrasektionen Nyköping 7/8
BJÖRSHULTS ZPECIAL ZTORY
1 pris
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
1 pris
BJÖRSHULTS YOUR DARLING
1 pris
BJÖRSHULTS ZTORY OF ZUCCESS
2 pris
BJÖRSHULTS XTRA WILD STORM
3 pris
NOANARKIN NATRIX MAURA
3 pris

Upplands GK Öster Malma 19/7
SUB TERRAM WORKING GIRL
1a pris grytprov

Upplands GK Öster Malma 9/7
BJÖRSHULTS ARNE ANKA
1a pris grytprov
BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLANDET
1a pris grytprov

SSRK Östra Nyköping 11/5
DJURBERGAS DIKES OSPRAY
1 nybörjarklass

SSRK Östra Råby 11/5
BJÖRSHULTS ZTORY OF ZUCCESS
3 nybörjarklass
BJÖRSHULTS XTRA WILD STORM
3 nybörjarklass

SSRK Östra Tystberga 29/4
BJÖRSHULTS ZPECIAL ZTORY
3 nybörjarklass

2011

Nederländerna 15/10
BJÖRSHULTS XTRA WILDROSE
MAP-B

SSRK Östra Eskilstuna 11/9
BJÖRSHULTS YOUR DARLING
2 nybörjarklass

SSRK Östra Råby 14/5
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1 nybörjarklass

SSRK Östra Nyköpin 13/5
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
3 nybörjarklass

SSRK Östra Södertälje 10/5
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
3 nybörjarklass

Nederländerna 8/5
BJÖRSHULTS XTRA WILDROSE
Working test - B1 certifikat

SSRK Östra Katrineholm 8/5
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
3 nybörjarklass

SSRK Östra Katrineholm 7/5
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
3 nybörjarklass

2010

SSRK Värmland Väse 2-3/10
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 elitklass

SSRK Östergötland 26/9
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
3 nybörjarklass

SSRK Östra Eskilstuna 11/9
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 elitklass

SSRK Dalarna Garpenberg 5/9
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 elitklass

Nederländerna 4/9
BJÖRSHULTS XTRA WILDROSE
KNJV diploma B, 4th place

SSRK Östgöta 14/8
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 elitklass

SSRK Dalarna Lövnäs 1/8
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
3 elitklass

SSRK Dalarna Lövnäs 31/7
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
3 elitklass

NRK 25/6
BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
1 pr. i Elitklass B-prov

SSRK Östra Nyköping 23/4
BJÖRSHULTS XTRA WILD BERRY
1 nkl B-prov

2009

SSRK Östra Vallentuna 11/10
BJÖRSHULTS XTRA WILD WEST
1 PROVBÄST nkl B-prov

SSRK Östgöta Kisa 26-27/9
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
2 nkl B-prov

Nederländerna 26/9
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
C-test 1st place

SSRK Gävleborg Järvsö 20/9
BJÖRSHULTS VÅRBLOMMA
2 ökl B-prov

SSRK Gävleborg Järvsö 19/9
BJÖRSHULTS VÅRBLOMMA
2 ökl B-prov

SSRK Östra Enköping 19/9
BJÖRSHULTS XTRA WILD WEST
3 nkl B-prov

SSRK Östra Eskilstuna 12/9
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
1 nkl B-prov
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA

3 ekl B-prov

SSRK Östra Siggefora
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 ekl B-prov

Nederländerna 4/9
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
C-test 1st place

LRK Sörmland 22/8
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
3 ekl B-prov
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
3 nkl B-prov

Nederländerna 1/8
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
C-diploma 1st place

SSRK Dalarna 25/7
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
1 provbäst ekl B-prov
BJÖRSHULTS WILD WEST
3 nkl B-prov

Lilla Retrievermästerskapet 25/7
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
1 nkl inoff.

SSRK Östgöta Linköping 9/5
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
2 nkl B-prov

SSRK Östra Vingåker 2/5
BJÖRSHULTS VÅR-TINDRA
1 nkl B-prov

2008

SSRK Östra Nyköping 28/9
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 ekl B-prov
BJÖRSHULTS STAR SHINE
2 nkl B-prov

SSRK Östra Nyköping 27/9
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
3 nkl jaktprov B

SSRK Östra Enköping 20/9
QUINLINE'S HOLLY HUNTER
3 ökl jaktprov B

SSRK Östra Enköping 20/9
HINNAREDS HIGHLY
3 ökl jaktprov B

SSRK Östra Gotland 13/9
QUINLINE'S HERA HUNTER
1ökl jaktprov B

SSRK Östra Eskilstuna 14/9
BJÖRSHULTS VÅRSÅNG
1 nkl B-prov
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA

2 ekl B-prov

SSRK Östra Stockholm 31/8
BJÖRSHULTS VÅRBLOMMA
1 nkl B-prov

SSRK Bergslagen Fellingsbro 31/8
BJÖRSHULTS VÅRSÅNG
1 nkl B-prov

SSRK Bergslagen Fellingsbro 30/8
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
3 ekl B-prov

NRK Bergen 24/8
BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
1 pr. i AK - uppflyttad ELITKLASS

NRK Bergen 23/8
BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
3 pr. i AK.

SSRK Dalarna Kuså 17/5
QUNILINES HUMBLEBEE HUNTER
1 ökl B-prov

NRK Sunnmöre 28/6
BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
1 pr. i AK. samt klassevinner!

NRK Sunnmöre 28/6
BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
2 pr. i AK

BvBTK Skåne 28/6
SUB TERRAM WORKING GIRL
Godkänd grytkarraktärprov

Dansk Retrieverklubb 18/5
SEADIVER'S SHAWNEE
1 pr åbenklasse B-pröve

Dansk Retrieverklubb 10/5
SEADIVER'S SHAWNEE
1 pr åbenklasse B-pröve

SSRK Lafsen 11/5
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
1:a ökl jaktprov B (klar för Elit)

SSRK Västra 27/4
BJÖRSHULTS TRANSMITTER
1:a nkl jaktprov B

2007

SSRK Östra 9/11
MOORMAN'S SPITFIRE ALE
Godkänt praktiskt jaktprov
=
SVENSK JAKTCHAMPION (SJCH)

SSRK Piteå 22-23/9
SEMTEGENS BACCHUS
1:a ekl jaktprov B

SSRK Nyköping 29/9
MOORMAN'S SPITFIRE ALE
1:a ekl jaktprov B

ROUGHCOVERS MOUNTAINEER
2:a ekl jaktprov B


SSRK Kinda 23/9
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2:a ökl jaktprov B
MOORMAN'S SPITFIRE ALE
2:a ekl jaktprov B

ROUGHCOVERS MOUNTAINEER
3:a ekl jaktprov B

SSRK Eskilstuna 22/9
MOORMAN'S SPITFIRE ALE
2:a ekl jaktprov B

SSRK Gotland 9/9
SVCH QUINLINE'S HOLLY HUNTER
1:a nkl jaktprov B

SSRK Siggefora 8-9/9
HINNAREDS HIGHLY
2:a ökl jaktprov B
MOORMAN'S SPITFIRE ALE
1:a ekl jaktprov B


SSRK Norrtälje 4/9

BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA

2:a ökl jaktprov B
HINNAREDS HIGHLY
3:a ökl jaktprov B


SSRK Garpenberg
1-2/9
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA

2:a ökl jaktprov B
MOORMAN'S SPITFIRE ALE
1:a ekl jaktprov B

ROUGHCOVERS MOUNTAINEER
2:a ekl jaktprov B

SSRK Fellingsbro 1-2/9

BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA

3:a ökl jaktprov B
HINNAREDS HIGHLY
2:a ökl jaktprov B
MOORMAN'S SPITFIRE ALE
2:a ekl jaktprov B


SSRK Skedhult 25/8

BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA

2:a ökl jaktprov B
MOORMAN'S SPITFIRE ALE
3:a ekl jaktprov B

SSRK Dalarna 28/7 2007

SVCH NVCH SEMTEGENS HEFAISTOS

3:a NKL jaktprov B

Norge 2007
HINNAREDS HANDY
2 x 1:a Elitklass jaktprov B

USA
HINNAREDS HASTY
Junior hunter samt WCX

Nyköping 5/5

BJÖRSHULTS STAR SHINE
3:a nkl jaktprov B

Borås 28 april 2007

HINNAREDS HOLD-ON
1:a ökl jaktprov B

Halmstad 21-22/4 2007

HINNAREDS HOLD-ON
2:a ökl jaktprov B

Nyköping 21/4 2007

BJÖRSHULTS STAR SHINE
2:a nkl jaktprov B

Gotland 13/4 2007

INKWELLS HERMIONE GRANGER
(Monty-dotter)
3.a nkl jaktprov B

2006

MOORMAN'S CALEDONIAN ALE

SVENSK JAKTCHAMPION

Fellingsbro 3/9 2006

QUINLINE'S HUMBLEBEE HUNTER

1 ukl B-prov SSRK

Lärkesholm 3/9 2006

QUINLINE'S
HELLA HUNTER

1 ukl B-prov SSRK

Nrk avd Sunnmøre 28/8 2006

BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
Klubbmästare åpenkl jaktprov

1 juli 2006

BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
2:a pris og 1 vinner AK jaktprov

April - Juni 2006

BJÖRSHULTS TRANSFIGURE

3:e pris 3 Vinner. AK jaktprov

25-26/5 2006
LUSTANS KAHLÚA BLACK CARISMA

3:a NKL B-jaktprov

21/5 2006

FÅGELTORPS HERR-MAN KORNKNARR

3:a ÖKL B-jaktprov

13-14/5 2006

LUSTANS KAHLÚA BLACK HEATWAVE

3:a NKL B-jaktprov

9/5 2006

VENEZIA MÄRTA MÅÅS

1:a NKL B-jaktprov

9/5 2006

DUCKPOND EASTER BUNNY

2:a NKL B-jaktprov

2/5 2006

QUEENLINE'S HERA HUNTER

1:a UKL B-jaktprov

30/4 2006

LOPPLÅDANS LEVER RUNT

1:a nkl B-jaktprov
2006
LOPPLÅDANS LEVER UPP

1:a nkl jaktprov Norge

6 /11 2005

FÅGELTORPS JOCKE ORRTUPP

DANSK BRUKSCHAMPION

Oktober 2005

MOORMAN'S SPITFIRE ALE

Godk KKL A-jaktprov
2005
FÅGELTORPS LUCAS VAKTEL

1 VP ökl B-jaktprov
2005
CATH'S JAGUAR

3 ökl B-jaktprov

September 2005
FÅGELTORPS HERR-MAN KORNKNARR
2 ökl B-jaktprov

MOORMAN'S BODDINGTON ALE
3 ekl B-jaktprov

DJURBERGAS SLIGO BAY
1 nkl B-jaktprov

LOPPLÅDANS LEVER UT
3 nkl B-jaktprov

ROUGHCOVERS MOUTAINEER
2 ekl B-jaktprov

SEMTEGENS BACCHUS
2 ökl B-jaktprov

MOORMAN'S CALEDONIAN ALE
Godk KKL A-jaktprov

FÅGELTORPS JOCKE ORRTUPP

3 ekl B-jaktprov

LOPPLÅDANS LEVER UT
2 nkl B-jaktprov

MOORMAN'S RUDDLES COUNTY ALE
3 nkl B-jaktprov

MOORMAN'S DOUBLE DIAMOND ALE
1 ökl B-jaktprov

ROUGHCOVERS MOUTAINEER
3 ekl B-jaktprov

FÅGELTORPS HERR-MAN KORNKNARR
2 ökl B-jaktprov

LPI FÅGELTORPS ZIMPLY RÖDHÖNA
2 ökl B-jaktprov

FÅGELTORPS LUCAS VAKTEL
2 ökl B-jaktprov

SEMTEGENS BACCHUS
3 ökl B-jaktprov

Augusti 2005
LOPPLÅDANS LEVER LIVET
1 nkl B-jaktprov

LOPPLÅDANS LEVER RUNT
2 nkl B-jaktprov

FÅGELTORPS SODA TJÄDER
1 ökl B-jaktprov

LOPPLÅDANS LEVER LIVET
3 nkl B-jaktprov

FÅGELTORPS HERR-MAN KORNKNARR
1 nkl B-jaktprov

MOORMAN'S SPITFIRE ALE
1 ökl B-jaktprov

MOORMAN'S CALEDONIAN ALE
1 ekl B-jaktprov

MOORMAN'S DOUBLE DIAMOND ALE
3 ökl B-jaktprov

ROUGHCOVERS MOUTAINEER
3 ekl B-jaktprov

S VCH MICAWBERS FLAMING MT PELEE
1 nkl B-jaktprov

SEMTEGENS BACCHUS
1 ökl B-jaktprov

MOORMAN'S CALEDONIAN ALE
1 ökl B-jaktprov

MOORMAN'S CALEDONIAN ALE
1 VP ökl B-jaktprov

LUSTANS KAHLÚA BLACK CHARISMA
3 nkl B-jaktprov

Juli 2005
VENEZIA MÄRTA MÅÅS
3 nkl B-jaktprov

FÅGELTORPS LUCAS VAKTEL
1 ökl B-jaktprov

DJURBERGAS DONEGAL BAY
1 HP VP ukl B-jaktprov

CATH'S JAGUAR
1 nkl B-jaktprov

MOORMAN'S SPITFIRE ALE
1 ökl B-jaktprov

DJURBERGAS EMIL
1 ekl B-jaktprov

S VCH MICAWBERS FLAMING MT PELEE
3 nkl B-jaktprov

SEMTEGENS BACCHUS
3 ökl B-jaktprov

2017

Högbo INT 3/9
Domare Bojan Matacovic, Kroatien
Björshults Cassanova    Chkl Ex 2 Ck BH-2 R-Cacib
Björshults Dashing Dexter Chkl Ex 4 Ck
Björshults Feeling Happy    Ukl Ex 1 Ck Bt-2 R-Cert R-Cacib
Björshults Extra Extra    Ökl Ex 2 Ck Bt-3
Björshults Yrsa Chkl Ex 1 Ck
BIR Uppfödare

Norrköping NAT 20/8
Domare Marie Gadolin
Björshults Dancing For Money Chkl Ex 1 Ck Bh-1 BIR

Askersund INT 13/8
Domare Marko Lepasaar
Björshults Cercavo  Amore Chkl Ex 2 Ck Bh-2 R-Cacib
Björshults Yrsa   Chkl Ex 2 Ck Bt-3
Rockamore Second To None   Junkl Ex 1 Ck Bt-4 R-Cert

Ronneby INT 12/8
Domare Henk Burgwal
Björshults Dashing Dexter Chkl Ex 1 Ck Bh-2 R-Cacib
Björshults Cecavo Amore Ckl Ex 4 Ck    ????
Björshults Dangerous Desire Ökl Ex 1 ck Bt-2 Cert R-Cacib SEUCH
Björshults Feeling Happy Ukl Ex 3
Björshults Yrsa Chkl ?????

 Svenstavik INT 6/8
Domare Kaisa Metteri-Gold
Björshults Dancing For Money     Chkl Ex 1 Ck Bh-1 BIR Cacib
Björshults Cercavo Amore Chkl Ex 3
Björshults Coffee ökl Ex 2
Björshults Yrsa    Vetkl Ex 1 Ck Bt-3 BIR-Veteran
Björshults Alice I Underlander Chkl Ex 2 Ck
Björshults Fixat och klart ukl Ex 1 ck
Björshults uppfödargrupp BIS-2

Åsarna SvTeK 5/8
Domare Jan-Erik Ek
Björshults Dancing For Money Chkl Ex 1 ck Bh-1 BIR
Björshults Cercavo Amore Chkl Ex 2 ck Bh-2
Björshults Coffee Ökl Ex 2
Rockamore Second To None Junkl Ex 1 ck Bt-1 Cert BIM BIR-Junior
Björshults Alice I Underlandet  Chkl 1 ck Bt-2
Björshults Fixat Och Klart ukl Ex 1 ck Bt-3 R-cert BIR & BIS-2 unghund
Björshults Yrsa Vetkl Ex 1 Ck BIR & BIS- 4 Veteran
Björshults Uppfödargrupp 1 HP BIS

Torsby SvTeK 30/7
Domare Turid Stamnes
Björshults Cassanova Chkl Ex 1 Ck Bh-1 BIR
Björshults Dashing Dexter  Chkl Ex 2 ck Bh-2
Björshults Alice I Underlandet Chkl Ex 2 ck Bt-2
Björshults Dangerous Desire Ökl Ex 2 Ck Bh-4 R-cert
Björshults Fixat Och Klart Ukl Ex 1 Ck BIR-Unghund
Björshults Yrsa Vetkl Ex 2 Ck
Uppfödargrupp Björshults  1 HP BIS-3

Ransäter INT 29/7
Domare Carl-Gunnar Stafberg
Björshults Cassanova   Chkl Ex 1 Ck Bh-1 Cacib BIR
Björshults Fixat Och Klart Ukl Ex 1 Ck Bt-3 R-cert
Björshults Alice I Underlander Chkl Ex 3 Ck
Björshults Yrsa Vetkl Ex 2 Ck
Uppfödargrupp Björshults   1 Hp BIS-3

Köping INT 23/7
Domare Jan Törnblom  
Björshults Arne Anka Chkl Ex Ck 1 Bh-1 Cacib BIR
Björshults Cassanova Chkl Ex 3 Ck
Björshults Alice I Underlandet  Chkl Ex Ck 2 Bt-2 R-Cacib
Björshults Dangerous Desire Ökl Ex 1 CK R-Cert
Björshults Fixat och Klart Ukl Ex 1 ck
Björshults Yrsa Vetkl Ex 1 Ck BIR veteran
Björshults  uppfödargrupp 1 HP

Eskilstuna SvTeK 22/7
Domare Ronnie Irving
Björshults Cercavo Amore Chkl Ex 4 Ck
Björshults Arne Anka Chkl Ex
Björshults Fixat Och Klart Ukl Ex 1 Ch Bt-3 Cert BIR-Unghund
Björshults Dangerous Disire Ökl Ex 3
Björshults Yrsa Vetkl Ex 1 Ck BIM-Veteran
Björshults Free And Easy Valpkl 1 HP BIR-valp
Björshults Gallant Gail Valpkl 2 HP
Björshults uppfödargrupp  1 Hp
Björshults Arne Anka avelsgrupp 1 HP

Tvååker NAT 8/7
Domare Gunnar Nymann
Björshults Gallant Gail  Valpk 2 HP  
Björshults Arne Anka   Chkl Ex 1 Ck BH-3
Björshults Ceracvo Amore Chkl Ex 2 Ck
Björshults Alice I Underlandet Chkl  Ex 2 CK
Björshults Yrsa Vetkl Ex 2 Ck
Björshults uppfödargrupp  1 Hp
Björshults Arne Ankas avelsgrupp 1 Hp

Tvååker INT 7/7
Domare Moa Persson
Björshults Arne Anka   Chkl Ex 2 CK Bh-3 R-Cacib
Björshults Alice I Underlandet    Chkl Ex 2 Ck BT-4
Björshults Yrsa Vetkl Ex 2 Ck
Björshults Arne Ankas avelsgrupp 1 Hp

Borås NAT 1/7
Domare Jan-Erik Ek
Björshults Dancing For Money   Chkl Ex 1 Ck BH-1 BIR
Björshults Cercavo Amore    Chkl Ex 2 Ck  Bh-2
Björshults Fixat Och Klart    Ukl Ex 1 Ck Bt-2 R-Cert
Björshults Alice I Underlandet    Chkl Ex 1 Ck BT-4
Björshults Uppfödargrupp 1 Hp BIS-3

Vänersborg 10/6
Domare Carl-Gunnar Stafberg
 Björshults Cassanova    Chkl Ex 1 ck Bh-1 BIR
Björshults Fixat och Klart  Ukl Ex 1 ck Bt-1 BIM
Björshults Alice i Underlandet   Chkl Ex 2 Ck Bt-4
Björshults Yrsa Vetkl Ex 1 ck BIR-Veteran
Rockamore Second to none valpkl 1 BIR-valp BIS-2 valp
Björshults uppfödargrupp  1 Hp BIS-2

Norrköping INT 5/6
Domare: Per Iverssen, Norge
Björshults Alice I Underlandet   Chkl Ex 2 ck BT-3
Björshults Fixat och Klart Ukl Ex 3 Ck
Björshults Yrsa Vetkl Ex 2 Ck
Björshults Extra Extra Ökl Ex
Björshults Dangerous Desire  Ökl Ex
Björshults Arne Anka   Chkl Ex 2 ck Bh-2 R-CACIB
Björshults Dashing Dexter Chkl Ex
Rockamore Second to none valpkl 1 BIR-valp
Björshults Uppfödargrupp 1 HP
Avelsklass Sub Terram Working Girl 1 HP BIS-2
Avelsklass Björshults Arne Anka 2 HP

Norrköping INT 4/6
Domare: Robert Paust
Björshults Fixat och Klart Ukl Ex 
Björshults Feeling Happy Junkl  VG  2
Björshults Extra Extra Ökl Ex 2 Ck
Björshults Yrsa   Vetkl Ex 1 Ck Bt-4
Björshults Arne Anka Chkl Ex
Björshults Cassanova Chkl Ex
Avelsklass Björshults Arne Anka 1 HP
Björshults Uppfödargrupp 2 HP

Norrköping INT, 3/6
Domare: Steven Seymour, Storbritannien
Björshults Cassanova   Chkl Ex 2 ck Bh-3
Björshults Dancing for money Chkl Ex
Björshults Alice I Underlandet   Chkl Ex 1 ck Bt-2 R-Cacib
Björshults Dangerous Desire Ökl Ex 2 ck
Björshults Yrsa Vetkl Ex 3
Rockamore Second to none valpkl 1 BIR-valp
Björshults Uppfödargrupp  1 HP

Lidköping INT 6/5
Domare Anne Tove Strande
Björshults Cassanova
Chkl Ex 4 Ck
Björshults Alice I Underlandet
Chkl Ex 2 Ck Bt-4
Rockamore Second to None
BIR valp BIS-4 Valp

Västerås NAT 22/4
Domare Markku Mähönen
Björshults Arne Anka 
Chkl Ex 1 Bh-1 BIR
Björshults Cassanova
Chkl Ex 4 Ck
Björshults Evening Breeze
Ökl Ex 4
Björshult Alice i Underlandet 
Chkl Ex 2 Ck Bt-3
Björshults Extra Extra
Ökl Ex 1
Björshults Dangerous Desire
Ökl Ex2
Rockamore Second to None
BIM valp
Björshults uppfödargrupp 2Hp

Strängnäs INT 10/3
Domare Åke Cronander
Björshults Dashing Dexter
chkl Ex 2 Ck Bh-3
Björshults Dancing for money
Chkl Ex 4 Ck
Björshults Dangerous Desire
Ökl Ex 2 Ck
Björshults Yrsa
Chkl Ex 1 Ck
Björshults uppfödargrupp 1 HP

Sollentuna SvTeK 4/3
Domare Inger Hansson
Björshults Alice i Underlandet
Chk Ex 2 Ck Bt-2
Björshults Dangerous Desire
ökl Ex 2 ck
Björshults Fixat Och Klart
Junkl exl 4 ck
Björshults Extra Extra
Ökl  VG
Björshults Arne Anka
Chkl Ex 1 Ch BH-1
Björshults Cassanova
Chkl Ex 4 ck
Rockamore Second To None 
BIS-1 BIR-valp 4-6 mån
Kennel Björshults 
BIS-3 BIR-uppfödargrupp BIR HP
Avelsgrupp Björshults Arne Anka BIR HP

Göteborg 20170106
Domare Dan Erikssson
Björshults Arne Anka
Cacib BH-1 Cacib BIM
Björshults Fixat Och Klart 
Junkl VG 4
Björshults Extra Extra
Ukl Ex 2 Ck
Björshults Dangerous Desire
Ökl Ex 1
Björshults Alice i Underlandet
Chkl Ex 2 ck Bt-2 R-CACIB
Björshults uppfödargrupp 2 Hp
Avelsgrupp Björshults Arne Anka BIR HP

Göteborg 20170105
Domare: Johnny Andersson
Björshults Arne Anka
Chkl  Ex 1 Ck BH-1 BIM CACIB
Björshults Fixat Och Klart
Junkl VG 4
Björshults Extra Extra
Ukl Ex 2 Ck
Björshults Dangerous Desire
ökl Ex 1 ck
Björshults Alice i Underlandet
Chkl Ex 2 ck Bt-4 R-CACIB
Björshults uppfödargrupp 2 Hp
Avelsgrupp Björshults Arne Anka BIR HP

2016

Sollentuna SvTeK 5/3
Domare: Ann Rode
Björshults Arne Anka
Chkl Ex 1 Ch BH-1 BIR
Björshults Dancing For Money  
Ökl Ex 1 Ck Bh-3 Cert SEUCH
Björshults Ceracavo Amore  
Jaktkl Ex 1 Ck   BIR och BIS jaktmeriterad
Björshults Extra Extra
Junkl  Ex 1 Ck
Björshults Cola
Ökl Ex 3
Björshults Alice I Underlandet  
Chkl Ex 3 ck
Sub Terram Working Girl
Vetkl Ex 1 Ck BIM - veteran
Björshults Uppfödargrupp
BIR och BIS-3

Strängnäs INT 11/3
Domare Birthe Scheel
Björshults Arne Anka   
Chkl Ex 2 Ck
Björshults Dancing For Money  
Chkl Ex 4 Ck
Björshults Ceracavo Amore  
Jaktkl Ex 1 Ck  
Björshults Extra Extra Junkl  
VG
Björshults Cola
Ökl Ex 3
Björshults Alice I Underlandet  
Chkl Ex 2 ck
Björshults uppfödargrupp
BIR

Estland Narva 23/4
Domare Miklos Levente Ungern
Björshults Dashing Dexter
Ökl Ex 1

Estland Narva 24/4
Domare Irina Obapolenko Ukraina
Björshults Dashing Dexter 
Ökl Ex 1 Bh2 Cert

Västerås Nat 21/4
Domare Rune Fagerström
Björshults Coffee
Ökl  VG 3
Björshults Arne Anka   
Chkl Ex 1 Bh-1 BIM
Björshults Ceracavo Amore  
Chkl ex 3  
Björshults Extra Extra
Junkl Ex 1 ck Bt-3 CERT
Björshults Dangerous Desire
ökl Ex 2 ck
Björshults Alice I Underlandet  
Chkl Ex 3 ck
Avelsgrupp Björshults Arne Anka 
BIR HP
Björshults uppfödargrupp
BIR

Lidköping INT 7/5
Domare Birgitta Svarstad
Björshults Cassanova    
Chkl Ex 1 ck Bh-1 CACIB BIM
Björshults Dashing Dexter   
Ökl Ex 1 ck Bh-3 r-cert
Björshults Dangerous Desire
ökl Ex 1 ck
Björshults Alice I Underlandet  
Chkl Ex 2 ck Bt-4
Björshults uppfödargrupp
BIR

Österbybruk INT 29/5
Domare Laura Cox
Björshults Dancing for money 
Chkl  Ex 2 ck
BIR och BIS-4 Avelsgrupp B
jörshults Arne Anka

Norrköping NAT 5/6
Domare Jasna Matejcic
Björshults Alice I Underlandet   
Chkl Ex 1 ck BT-1 BIR
 Björshults Arne Anka   
Ckkl Ex 1 ck BH-1 BIM
 Björshults Dashing Dexter 
Ökl Ex 1 ch BH-4   r-cert
Björshults Extra Extra 
junkl Ex 1 ck
Björshults Dangerous Desire 
Ökl Ex 2 ck
Björshults uppfödargrupp
BIR
Sub Terram Working girls avelsgrupp
BIR och BIS

Vänersborg INT 11/6
Domare Pia Lundberg
 Björshults Alice i Underlandet    
chkl Ex 1 ck BT-2 r-cacib
Björshults Dangerous Desire    
Ökl Ex 2 ck BT-3 r-cert
Björshults Extra Extra Ungkl   
Ex 1
Björshults Dashing Dexter     
Ökl Ex 1 ck BH-2 r-cert r-cacib
Björshults Dancing For Money     
chkl Ex 1ck Bh-4
Björshults uppfödargrupp
BIR

Nordic Terrier Show, 12/6
Domare: Max King, Storbritannien
Björshults Arne Anka 
Chkl Ex
Björshults Dancing for money
Chkl Ex 4
Björshults Cassanova 
Jaktkl Ex 1 ck Bh-s BIS jakt
Björshults Extra Extra ungkl 
Ex 3
Björshults Dangerous desire 
Ökl VG 4
Björshults Alice I Underlandet
chkl Ex ck 3
Björshults Feeling Happy valklass
1hp BIR och BIS-2 valp
Björshults Fixat och klart
Valpklass 2 hp
Björshults uppfödargrupp
BIR och BIS-4

Leksand INT 19/6
Domare Catharina Hasselgren
 Björshults Alice I Underlandet  
Chkl Ex 1 ck Bt-1 BIR Cacib
Björshults Extra Extra  
Ukl Ex 3
Björshults Dangerous Desire 
Ökl Ex 2
Björshults Arne Anka   
Chkl Ex 1 Bh-1 BIM Cacib
Björshults Cassanova   
Chkl Ex 3 ck Bh-3
Björshults Dashing Dexter 
Ökl Ex 1
Björshults uppfödargrupp
BIR BIS
Sub Terram Working girls
avelsgrupp BIR BIS

Borås NAT 2/7
Domare Marie Gadolin
 Björshults Alice I Underlandet  
Chkl Ex 1 ck bt-1 BIR
 Björshults Extra Extra
Ukl Ex 1 ck Bt-2  Cert
Björshults Dangerous Desire
Ökl VG 3
Björshults Cassanova 
Chkl ex 1 ck Bh-1 BIM
Björshults Dashing Dexter 
ökl  Ex 1 ck Bh-2  Cert
Björshults uppfödargrupp
BIR

Tvååker INT 8/7
 Domare Mette Sörum, Danmark
Björshults Dangerous Desire 
Ökl Ex 1 Ck Bt-3 R-Cert  
Björshults Alice i Underlandet    
Chkl Ex 2 ck Bt-4
BH2 res-cacib Björshults Cercavo Amore
Chkl Ex 1 ck Bh-2 R-Cacib
Björshults Cassanova chkl 
Ex 4 ck
Björshults Dashing Dexter 
Ökl  Ex 2 ck
Björshults uppfödargrupp
BIR

Tvååker NAT 9/7          
  Domare Martin Phillips
Björshults Cercavo Amore 
chkl  Ex 1 ck Bh-2 
Björshults Dangerous Desire    
Ökl EX 1 ck
Björshults Alice i Underlandet       
Chkl Ex 2 ck
Björshults Cassanova
Chkl Ex
Björshults Dashing Dexter 
ökl Ex 2 ck
Björshults uppfödargrupp
BIR

Alfta INT, 10/7
Domare: Arja Koskelo, Finland
Björshults Alice I Underlandet    
Chkl Ex 1 ck Bt-1 Cacib BIR
 Björshults Extra Extra    
ukl Ex 2 ck Bt-3 R-Cert
Björshults Arne Anka
Chkl Ex 1ck Bh-1 Cacib BIM
 Björshults Dashing Dexter    
Ökl  Ex 1 ck BH-2 Cert  R-cacib
Björshults Cassanova
Chkl  Ex  4 ck
Björshults uppfödargrupp
BIR

Köping INT 24/7
Domare Benny Blid von Schedvin
Björshults Arne Anka   
chkl Ex 1 ck Bh-1 Cacib BIR
BH4 Björshults Cassanova  
Chkl Ex 3 Ck Bh-4
Björshults Dashing Dexter
Ökl ex 3
Björshults Alice I Underlandet   
Chkl Ex 2 ck Bt-2 R-Cacib
Björshults Extra Extra 
ukl Ex 3
Björshults Dangerous Desire
Ökl Ex 1
Björshults uppfödargrupp
BIR
Sub Terram Working Girls avelsgrupp
BIR BIS-3

 

Torsby SvTeK 30/7
  Domare: Inger Hansson
Björshults Alice I Underlandet    
Chkl Ex 1 Ck Bt-1 BIR
 Björshults Dangerous Desire   
Ökl Ex 1 Ck Bt-4 cert
Björshults Extra Extra
Ukl Ex 2 Ck
 Björshults Arne Anka   
Chkl Ex 1 ck Bh-1 BIM
 Björshults Cassanova   
Jaktkl Ex 1 Ck Bh-2 BIS jaktmerriterad
Björshults Cercavo Amore
Chkl Ex 4 ck
 Björshults Dashing Dexter   
Ökl Ex 1 Ck Bh-4 R-Cert
Björshults Feeling Happy
valpklass 4-6 mån BIR-Valp BIS-3 Valp
Björshults Fixat och Klart
Valpklass 6-9 mån BIR-Valp BIS-4 Valp
Björshults uppfödargrupp
BIR BIS-2
Sub Terram Working Girls avelsgrupp
BIR BIS-3

 Ransäter INT, 31/7
Domare: Svein Bjarne Helgesson, Norge
Björshults Arne Anka    
Chkl Ex 1 ck Bh-2 R-Cacib
Björshults Dashing Dexter   
Ökl Ex 2 Ck Bh-4 R-Cert
Björshults Cercavo Amore Chkl
Ex ?
Björshults Alice I Underlandet
Chkl 1 Ex Ck Bt-1 Cacib BIM
Björshults Extra Extra
ukl ?
Björshults Dangerous Desire
Ökl ?
Björshults uppfödargrupp
BIR
Sub Terram Working Girls avelsgrupp
BIR BIS-2

Visby NAT 6/8
  Domare Ann-Christin Johansson
Björshults Cassanova    
Chkl Ex 1 Ck Bh-1 BIR
Björshults Cercavo Amore  
Chkl Ex 2 Ck Bh-3
Björshults Dashing Dexter  
Ökl Ex 1 Ck Bh-4 R-Cert
Björshults Extra Extra  
Ukl Ex 1 CK Bt-1 Cert BIM
Björshults Yrsa  
Chkl Ex 1 Ch Bt-3
 Björshults Dangerous Desire   
Ökl Ex 1 Ck Bt-4
Björshults uppfödargrupp
BIR

Visby Int 7/8
 Domare Gertrud Hagström
 Björshults Yrsa  
Chkl Ex 1 Ck Bt-1 Cacib BIR
Björshults Extra Extra  
ukl Ex 1 Ck Bt-3 Cert
Björshults Dangerous Desire
Ökl Ex 1 Ck BH2 CERT R-CACIB
Björshults Dashing Dexter 
Ökl Ex 1 ck Bh-2 Cert R-Cacib SEUCH
 Björshults Cassanova  
Chkl  Ex 2 Ck Bh-3
Björshults Cercavo Amore  
Chkl ex 3 ck Bh-4
Björshults uppfödargrupp
BIR

Bornholm DTK 12/8, Danmark
Domare Lars Adeheimer
Björshults Arne Anka  
chkl Ex 1 ck Bh-2  r-cert
Björshults Yrsa  
CHKL Ex 1 ck Bt-3

Bornholm INT, Danmark 13/8
Domare C-G Stafberg
Björshults Cassanova 
chkl Ex 1 ck Bh-1 Cert Cacib BIR DKUCH
Björshults Dashing Dexter 
Ökl Ex 1 ck Bh-4
 Björshults Yrsa 
Chkl Ex 1 ck Bt-2 R-cert R-Cacib
Björshults Dangerous Desire 
Ökl Ex 3

Bornholm INT, Danmark 14/8
Domare Veli-Pekka Kumpumäki
Björshults Dashing Dexter  
Ökl Ex 1 ck Bh-3 R-Cert
Björshults Arne Anka
Chkl Ex 3
Björshults Yrsa
Chkl Ex 1 ck Bt-1 Cert CACIB BIM DKUCH
Björshults Dangerous Desire 
Ökl Ex 3

Eskilstuna NAT 20/8
Domare Cindy Pettersson
Björshults Alice i Underlandet
Chkl Ex 2 Ck Bt-2
Björshults Cola
Ökl Ex 4 ????
Björshults Arne Anka    
Chkl Ex 1 Ck Bh-2
Björshults Dancing For Money
Chkl Ex 4
Björshults Extra Edition
Ukl VG 4
Björshults Dancing for fun
Ökl Ex 4
Björshults Feeling Happy
Valpklass tikar 2:a HP
Björshults uppfödargrupp
BIR

Norrköping INT 21/8
Domare Jan-Erik Ek
Björshults Dancing For Money  
Chkl Ex 1Ck Bh-1 CACIB BIR
Björshults Arne Anka  
Chkl Ex 2 Ck Bh-3
Björshults Dashing Dexter
Chkl Ex 4 Ck
Björshults Alice i Underlandet   
Chkl Ex 1 Ck Bt-1 CACIB BIM
Björshults Dangerous Desire
Ökl EX 1 Ck
Björshults Feeling Good
Valpklass hanar 2:a
Björshults Feeling Happy
Valpklass tikar 3:a
Björshults  Fort och Lätt
Valpklass 4:a
Björshults Uppfödargrupp
BIR
Sub Terram Working Girl Avelsgrupp
BIR BIS-1

Högbo INT 3/9  
Domare Hans Almgren
Björshults Yrsa   
Chkl  Ex 3 ck Bt-3
 Björshults Dangerous Desire
Ökl Ex 1 ck R-Cert
Björshults Diamond in the Sky
Ökl Ex 3 Ck
Björshults Dancing For Money   
Chkl Ex 3 ck Bh-4
Björshults Dashing Dexter
Chkl  Ex

Rihiimäki INT, Finland 4/9
  Domare Marie Gadolin
Björshults Dashing Dexter  
Ökl Ex 1 CK BH2 CERT R-CACIB  FI UCH
Björshults Dangerous Desire
Ökl Ex 1 Ck BT-1 BIM CERT CACIB

Gimo NAT 11/9
Domare Monica Vikner Stafberg
BIR Björshults Cassanova    
Chkl Ex 1 Ck  Bh-1 BIR
Björshults Yrsa    
Chkl Ex 3 ck Bt-4
Björshults Diamond in the Sky
Ökl Vg  2
Björshults Fixat och Klart
Valpklass  4 Hp

Baggböle SvTeK 15/10
  Domare Dodo Sandahl
Björshults Alice I Underlandet   
Chkl Ex 2 ck BT-2
Björshults Dangerous Disire
Ökl Ex
Björshults Cassanova   
Jaktkl Ex 1 Ck BH-2
Björshults Dancing For Money
Chkl  Ex 2 ck
Björshults  uppfödargrupp
HP

Sundsvall INT 16/10
Domare Charlotta Melin
Björshults Dancing For Money   
Chkl Ex 1 ck BIM CACIB
Björshults Dasching Dexter   
Chkl Ex
Björshults Cassanova   
Jaktkl Ex 1 Ck
Björshhults Dangerous Desire     
Ökl Ex
BJörshults uppfödargrupp
HP

Litauen  22/10
Björshults Cassanova 
Chkl Ex  CAC  (N) BIM  LTCH
Björshults Fixat och Klart
Junkl  Ex JN BIR  BIG-4
Björshults Yrsa Chkl
Ex CAC (N) Bt-2 LTCH
Björshults Dangerous Desire
Ökl VG

Litauen  23/10
Björshults Cassanova 
Chkl Ex  CAC  (N) BIM 
Björshults Fixat och Klart
Junkl  Ex JN BIR BIG-3  LTJCH
Björshults Dangerous Desire
Ökl  Ex  CAC (N) Bt-2

Växjö INT 5/11                  
  Domare Ulla Lehtenström
Björshults Arne Anka 
Chkl Ex 1 Ck Bh-1 CACIB BIR
Björshults Cassanova 
Chkl Ex 2 Ck Bh-2 R-CACIB
Björshults Alice I Underlandet 
Chkl Ex 1 Ch Bt-3
Björshults Fixat Och Klart 
Junkl Ex 1 Ch BT-4
Björshults Dangerous Desire 
Ökl Ex 2 Ck
Björshults
BIR-Uppfödargrupp

Sollentuna SvTeK 12/11
Domare Angel Sotoca Santos
Björshults Cassanova
Jaktkl Ex 1 BIS jakt
Björshults Arne Anka
Chkl Ex 2 Ck
Björshults Fixat och Klart
Junkl  Vg 4
Björshults Feling Happy
Vg 2
Björshults Dangerous Desire  
Ökl EX 2 ck r-Cert BT3
Björshults Alice I Underlandet
Chkl Ex 3 ck
BIR och BIS 4 Uppfödargrupp Björshult
BIR avelsgrupp Björshults Arne Anka

Älvsjö INT 2/12
Domare Peter Fodstad
Björshults Cassanova
Chkl Ex
Björshults Arne Anka
Chkl Ex  3 ck
Björshults Fixat och Klart
Junkl Ex 2
Björshults Alice I Underlandet
Chkl Ex 4
BIR Uppfödargrupp Björshults

Älvsjö INT SE V-16 3/12
Domare Elspeth Jackson
Björshults Cassanova
Chkl Ex
Björshults Dancing For Mony
Ex
Björshults Alice i Underlandet  
Chkl 2 Ch Bt-3
Björshults Dangerouse Desire   
Ökl Ex 1 ck Bt-4 r-cert
Björshults Arne Anka  BIR avelsgrupp
BIR uppfödargrupp  Björshults

 

 

2015

Sollentuna SvTeKl 20151107
Domare Ann-Christin Molin
Björshults Arne Anka 
Chkl Ex 1 CK BIR
Björshults Cassanova 
Chkl Ex 3 CK
Björshults Dancing for Money 
Ukl  Ex 1 CK Bh-2 CERT
Björshults Alice I Underlandet 
Chkl  Ex 1 CK Bt-2
Björshults Yrsa 
Chkl Ex 2 CK
Björshulta Cola
Ökl VG
Björshults Extra Valpklass 6-9mån 2 HP
Björshults uppfödargrupp
BIR och BIS-3

Växjö SKK 20161101
Domare
Pia Lundborg
Björshults Arne Anka 
Chkl Ex 3 CK
Björshults Cassanova 
Chkl Ex 4 CK
Björshults Dancing for Money 
Ukl  Ex 1 CK Bh-4 R- CERT
Björshults Alice I Underlandet 
Chkl  Ex 1 CK BIM CACIB
Björshults Extra
Valpklass 6-9mån 1 HP BIR-Valp
Björshults uppfödargrupp
BIR och BIS-2

Vänersborg  150606
Björshults cercavo Amore
ökl Ex 1 Ck Bh-1 Cert BIM
Björshults Cassanova
CHkl Ex 3 Ck
Björshults Dangerous Desire
Junkl Ex 1 ck Bt-4 R-Cert

jörshults Diamonds and Pearls
junkl Ex 3

Björshults Alice I Underlandet
Chkl Ex ck2 Bt-2

Björshults uppfödargrupp
2 Hp

Norköping 150607
Björshults Dashing Dexter
junkl Ex 2 Ck
Björshults Arne Anka
Chkl Ex 2 ck BH-2
Björshults Dangerous Desire
Junkl Ex 1 ck

Björshults Diamonds and Pearls
junkl Ex 3

Björshults Alice I Underlandet
Chkl Ex 1 ck  Bt-1 BIM

Björshults uppfödargrupp
1Hp BIR

Sub Terram Working Girls
Avelsgrupp 1 Hp BIR BIS

Österbybruk 150530
Björshults Dashing Dexter
junkl Ex 2
Björshults Cercavo Amore
Ökl Ex 1 Ck

Björshults Arne Anka
Chkl Ex 3
Björshults Diamonds in the sky
Junkl Ex 2

Björshults Dangerous Desire
Junkl Ex

Björshults Alice I Underlandet
Chkl Ex 2
 

Uppfödarklass
3Hp

Avelsklass Sub Terram Working Girl
1 HP BIS2

Felix juniorhandling 1:a

Lemland Åland 150523
Björshults Cassanova
Ökl Ex 1 Ck Bh-1 Cert BIR FIUCH BIG-2 Bästa Terrier (Grupp3/4)
Sub Terram Working Girl
CHkl 1 Ck Bt-1 Cert BIM FIUCH
 

Björshults Xtra Wild West
Jaktkl Ex 1 ck Bh-2 R-cert

Björshults Xellent Bean
Jaktkl Ex 1 Ck Bt-1 Cert BIM

 2015-03-13
SKK INT Strängnäs
.
Bj Cassanova Jaktklass Ex 1 Ck
Bj Arne Anka Chkl Ex 2 ch Bh-3
Bj Dangerous Desire junkl Ex 1 ck Bt-3
Bj Diamonds in the sky junkl Ex
Bj Cola ungkl Ex 2 ck
Bj Alice I Underlandet Chkl Ex 1 ck Bt-4
BIR och BIS-3 Uppfödargrupp

2015-03-15
SKK INT Strängnäs
.
Bj Best of times öppenkl Ex

Noanarkin Natrix Maura Jaktkl Ex 3

Felix Juniorhandling 2:a kvalad till SM

2015-02-14
Estländska terrierklubben i Tallinn

Björshults Cassanova ÖKL Ex 1 Ck Cert Bh-1 BIM
Björshlut Alice i underlander Chkl Ex 2 Ck Bt-2
Sub Terram Working Girl Chkl Ex 1 Ck Cert Bt-1 BIR EECH  

2015-02-15
Estländska kennelklubbens Int I Tallinn

Björshults Arne Anka Chkl Ex 1 Ck Cert Cacib Bh-1 BIR EECH
Björshlut Alice i underlander Chkl Ex 2 Ck Bt-2 R-Cacib, EECH
Sub Terram Working Girl Chkl Ex 1 Ck Bt-1 Cacib BIM

2014

2014-12-13
SKK Stockholm INT
Juniorklass
H
Bj Dancing for Money Ex 1 Ck SE JV-14
Bj Dashing Dexter Vg
Unghundsklass H
Bj Cassanova Ex 1 CK BH-2 Cert R-CACIB
Championklass H
Bj Arne Anka Ex 3 Ck BH-4
Juniorklass T
Bj Cola Ex
Bj Dangerous Desire Ex 4 Ck
Championklass T
Bj Alice i Underlandet Ex

Avelsgrupp
Subterram Working Girl  2 HP

BIR uppfödargrupp

Sollentuna SvTeKl 8/11
Valpklass 4-6mån
Bj Diamonds and pearls 1Hp BIR-valp
Bj Diamonds in the Sky 4
Valpklass 6-9 mån
Bj Dangerous Desire 1Hp BIR-Valp
Jaktklass
Bj Cassanova Ex 1 Ck BIR-Jaktmeriterad, BIS-jaktmeriterad
Championklass
Bj Alice i Underlandet Ex 4 Ck
Bj Yrsa Ex

Herning Danmark 20141102
Bj Cassanova

ukl VG
Bj Arne Anka
Chkl  Ex opl
Bj Yrsa
Chkl Ex opl
Bj Alice i Underlandet
Chkl Ex 1 ck Bt-1 Cert Cacib BIM
Danskutställningschampion och DKV-14

Herning Danmark 20141101
Bj Cassanova
ukl Ex 1 ck BH-4
Bj Arne Anka
Chkl Ex 3 ck
Bj Yrsa
Chkl Ex 4ck
Bj Alice i Underlandet
Chkl Ex 3 ck Bt-3

SKK INT Växjö 141031
Bj Cassanova

Bruksklass ex 1 ck BH-2  Cert, R-Cacib
Bj Arne Anka
Chkl Ex 1ck BH-1 BIM Cacib
Bj Yrsa
Chkl Ex 2ck BT-4
Bj Alice i Underlandet
Chkl Ex 3 ck

BIR uppfödargrupp med HP

Juniorhandling 10-13 år
1 Felix Fransson

SKK Eskilstuna 20140816
Bj Coffee
Junkl Ex 1 Ck

Bj Cercavo Amore
Ukl Ex 2 ck R-Cert

Bj Arne Anka
chkl Ex 1ck BH-1 BIM
Bj Cola
Junkl Ex 2
Bj Yrsa
chkl Ex 4 ck
Bj Alice i Underlandet
chkl Ex 2 ck BT-3

Uppfödargruppen BIR Hp

SKK Norrköping 20140817
Bj Cercavo Amore
Ukl Ex 2 ck

Bj Cola
Junkl VG

Bj Alice i Underlandet
chkl Ex 2 ck Bt-4

Felix blev BIS juniorhandling med Alice
kvalificerad till Landslagsuttagningen 2015

NKK Oslo 20140817
Bj Arne Anka
chkl Ex 2 ck Bh-2 Cert R-cacib NORDUCH
Bj Yrsa
chkl Ex 3 ck Bt-4

SKK K öping:20140719
Bj Cercavo Amore
Ukl Ex 3

Bj Arne Anka
Chkl Ex 1 ck BH-2 R-Cacib
Bj Cola  
junkl VG 4
Bj Yrsa
Chkl ex 2 ck

Sub Terram Working Girl
chkl ex 3 ck

Felix Vann Juniorhandlingen

SKK Askersund: 20140720
Bj Cercavo Amore
Ukl Ex 1 CK
Bj Arne Anka
Chkl Ex 1 ck BH-1 Cacib BIM

Bj Cola 
junkl ex 2

Bj Yrsa
Chkl ex 4

Sub Terram Working Girl
chkl ex 3 ck


Felix 2:a i Juniorhandlingen 

Moss Norge 20140726
Bj Cercavo Amore
Ukl Ex 1 ck Bh-1 Cert BIR

Bj Cola 
junkl ex 1 ck bt-2 R-Cert
Bj Yrsa
ökl ex 1 ck Bt-1 Cert BIM

SKK Ransäter 20140727
Bj Cassanova
ukl ex 1 ck Bh-1 Cert Cacib BIM

Bj Cercavo Amore
Ukl Ex 2

Bj Cola 
junkl ex 2
Bj Yrsa
chkl ex 3 ck Bt-3

Bästa uppfödargrupp med Hp
Felix 3:a i Juniorhandling

SKK Nat Tvååker 2014-07-12
Björshults Cassanova
ukl ex1 ck Bh-1 Cert BIM
Björshults Cola
junkl ex 3
Björshults Yrsa
ökl Ex 1 ck Bt-2 Cert  SEUCH 

SKK Int Ronneby 2014-07-06
Björshults Cercavo Amore
UklEx 1 Ck Bh-2 Cert R-cacib

Björshults Arne Anka
Chkl Ex 3ck
Björshults Cola
Junkl Ex 2
Björshults Yrsa
Ökl Ex 1 Ck Bt-2 Cert R-cacib
Sub Terram Working Girl
Chkl Ex 2 ck Bt-4

Björshults uppfödargrupp
1HP BIR, BIS-3

Felix 1:a juniorhandling (10-13år)

SKK INT Vänersborg 2014-06-10
Bj Cassanova
Ungkl Ex 1 ck BH-2 Cert R-cacib
Bj Arne Anka
Chkl Ex1 ck cacib BIM
Bj Cola
Junkl Ex 1
Bj Yrsa
Öppenkl Ex 1 ck Bt-2 Cert R-Cacib

Björshults uppfödargrupp
1Hp BIR

Felix Juniorhandling
3:a SM kvalad!

NKK INT Drammen 2014-06-01
Bj Cassanova
ukl Ex 1ck BIR CERT CACIB

Bj Cola
Junkl Ex 1 Ck Bt-2 CERT

Sub Terram Working Girl
chkl Ex 2 ck Bt-3 R-cert R-Cacib

Eskilstuna 31/5 Terrierklubben
Bj Coffee
Junkl Ex 1Ck BIR-junior

Bj Cassanova
ukl Ex 2ck Bh-4
Bj Cola
junkl Vg 1
Bj Yrsa
Öppenkl Ex2 Ck R-cert Bt-2
Sub Terram Working Girl
Chkl Ex1Ck
 

Uppfödargruppen
1Hp BIR-Uppfödargrupp

Lemland Åland 2014-05-18
Cindy Pettersson
Björshults Cassanova
Ukl Ex 2 Ck Bh 3 r-cert
Björshults Cola
Junkl Ex 1 Ck Bt 3 r-cert

Hans Almgren
Björshults Xtra Wild West
Brukskl Ex1ck Bh 3 r-cert

SKK Västerås 2014-04-27
Björshults Cassanova
junkl Ex 1ck Bh-1 BIM
Björshults Arne Anka
Chkl Ex1 ck Bh-2
Björshults Cola
Junkl VG 2:a

SKK Kista 2014-04-19
Bj Colour of night 
Juniorklass Ex 1:a ck

Bj Colour of Heaven
unghundsklas Ex 2:a

Bj Best of Times
Unghundsklass Ex 3:a

Bj Colour of Magic
Unghundsklass VG

Bj Xellent Bean
Jaktklass Ex 1:a Ck
Björshults uppfödargrupp
2:a HP

SKK Kista 2014-04-20
Bj Cassanova
Juniorklass Ex 1:a ck Bh-3 Cert
Bj Arne Anka
Chkl Ex 1:a Ck Bh-1 Cacib BIR

Bj Cola
Juniorklass Ex 3:a

Felix 2:a juniorhandling
2013

Svensk Vinnare Stockholm  20131207
Björshults Arne Anka
Chkl Ex 3 Ck
Björshults Cassanova
Junkl Exc 2 CK
R-cert
Björshults Cercavo Amore
Junkl Ex 3 
Björshults Alice I Underlandet
Chkl Exc 1 CK, 1 BTKL Cacib BIM SE V-13
1 HP BIR Uppfödarklass Norsk Vinnare 20131116
Björshults Alice I Underlandet
BIR cert cacib NO V-13 NO UCH-> C.I.B NORD UCH
Björshults Cassanova
BH4 r-cert NO JV-13  Sollentuna 20131109
Valpklass 4-6mån
Björshults Cola
1Hp BIR-Valp, BIS2-Valp
Björshults Caramel
2Hp
Valpklass 6-9 mån
Björshults Cassanova
2Hp
Björshults Cercavo Amore
4
Championklass
Björshults Alice i Underlandet
Ex Ck BT-1 BIR

2013-11-03
SKK Int Växjö
Björshults Cassanova
Valpklass 1 HP BIR-valp
Björshults Alice i underlandet
Chkl ex 1 ck BT-3 R-CACIB

Björshults Best Brown Bean
ukl vg 4

2013-10-12
Sv Terrierklubben Njurunda
Björshults Cassanova
Valpklass 6-9mån 1Hp BIR-valp, BIS- valp
Björshults Blossa
ukl Ex 3
Björshults Alice i Underlandet
CHkl Ex 1 Ck Bt-1 BIR

20131013
SKK int Sundsvall
Björshults Blossa
ukl Ex 4
Björshults Alice i Underlandet
CHkl Ex 1 Ck Bt-1 CACIB BIM

2013-09-29
FKK Int Eckerö
Bj Cassanova
Valpkl 1 Hp BIR-valp
Bj Arne Anka
Chkl Ex 1 Ck Bh-1 CERT CACIB BIR FINUCH BIG-4
Bj Alice i Underlandet
Chkl Ex 1 Bt-1 CERT CACIB BIM FINUCH

Felix
3:a i Juniorhandling 10-13 år

SKK Visby 2?/8
Björshults Colour of Spring
1 HP BIR-valp

SKK Eskilatuna 17/8
Bj Cassanova
Valpklas 1 Hp BIR-valp
Bj Arne Anka
Chkl Ex 1 Ck Bh-1 Cacib BIR
Bj Alice i Underlandet
CHkl Ex 2 ck Bt-4

SKK Norrköping 18/8
Bj Cassanova
Valpklas 1 Hp BIR-valp
Bj Arne Anka
Chkl Ex 1 Ck Bh-1 Cacib BIR
Bj Alice i Underlandet
CHkl Ex 2 ck Bt-2 R-Cacib
Sub Terram Working Girl
Chkl Ex 4

SKK Askersund
Björshults Alice i Underlandet
CHkl Ex 1Ck Bt-2
Sub terram Working Girl
Chkl Ex 2 Ck

Terrierklubbens utställning i Åsarna
Björshults Cassanova
valpklass 4-6mån 1 Hp  BIR-valp  BIS-2 valp
Björshults Arne Anka
Chkl Ex 1 Ck Bh-1 BIR
Sub Terram Working Girl
Jaktklass Ex 2 Ck BT-3

Björshults Alice I Underlandet
Chkl Ex 1 ck BIM

SKK Svenstavik 4/8
Björshults Arne Anka
Chkl Ex 1 Ck Bh-1 BIM
Sub Terram Working Gir
CHkl Ex 1 Ck BT-2

Björshults Alice I Underlandet
Chkl Ex 3 ck

Lördag  SKK  Ransäter
Bj Arne Anka
Chkl  EX 1 CK BH-1 Cacib  BIR
BJ Alice i Underlandet  
Chkl  EX 4 Ck
Sub Terram Working Girl  
Chkl  Ex 3 Ck Bt-4
 

Söndag Terrierklubben Skoghall
Bj Cassanova  
1Hp BIM-valp
Bj Arne Anka  
Chkl  1 ck BH-2 BIS-Jaktmeriterad
Sub Terram Working Girl   
Jaktklass VG

Bj Alice i Underlandet  

Chkl Ex 1 Ck

Simon vann Barn med Hund

SKK INT Köping  20/7
Domare Eva Jansson
J SE UCH BJÖRSHULTS ARNE ANKA
Champ.klass Exc 1 CK 1 BHKL CACIB BIR BIG
J SE VCh SUB TERRAM WORKING GIRL
Jaktklass Exc 1 Ck 1 BTKL CERT CACIB BIM = SEUCH
J SE UCH BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLADET
Champ.klass Exc 2 CK 3 BTKL SKK Tvååker 13/7
Domare C-G Stafberg
J SE UCH BJÖRSHULTS ARNE ANKA
Champ.klass Exc 2 CK 4 BHKL
J SE VCh SUB TERRAM WORKING GIRL
Jaktklass Exc 1 Ck
J SE UCH BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLADET
Champ.klass Exc 1 CK 2 BTKL SKK Tvååker 12/7
Domare
J BJÖRSHULTS ARNE ANKA
Öppenklass Exc 1 CK 3 BTKL CERT = SEUCH
J SE VCh SUB TERRAM WORKING GIRL
Jaktklass Exc 1 Ck
J BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLADET
Öppenklass Exc 1 CK 3 BTKL CERT = SEUCH SKK Norrköping 2/6

Domare
J BJÖRSHULTS ARNE ANKA
Jaktklass Exc 1 CK 4 Bästa hane
J SE VCh SUB TERRAM WORKING GIRL
Jaktklass Exc 1 Ck 2 Bästa tik CERT
J BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLADET
Öppenklass Exc 1 CK 3 BTKL R-CERT SKK Österbybruk 25/5
Domare: Monica Stafberg
J BJÖRSHULTS ARNE ANKA
Jaktklass Exc 2 CK
BJÖRSHULTS BUSA
Unghundskl Exc 2 CK
J SE VCh SUB TERRAM WORKING GIRL
Jaktklass Exc 1 Ck
J BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLADET
Öppenklass Exc 1 CK 4 BTKL FRK/Östra 4/5
Domare Annica Wehinger Redlund
BJÖRSHULTS COLOUR OF HEAVEN
Valplass1 Hanar 2:a HP
BJÖRSHULTS COLOUR OF NIGHT
Valpkl 1 Hanar 5:a Hp
BJÖRSHULTS COLOUR OF MAGIC
Valpkl 1 Tikar 5:a Hp
BJÖRSHULTS BEST OF TIMES
Juniorkl 1:a Hp BIM Junior
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
Jaktkl 1:a Hp BIR Jaktmeriterad

SKK Nat Västerås 28/4
Domare
Jim Richardsson
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
Exc 2 Jaktkl CK
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
Exc 2 championkl CK


Domare
SUB TERRAM WORKING GIRL
Exc 1 Jaktkl CK

2012

ÖsTeK 10/11
Domare
Lesley Crawley, Storbritannien
BJÖRSHULTS BOLLA

2 Valpklass
SUB TERRAM WORKING GIRL
Exc 1 Jaktkl CK
BJÖRSHULTS YES
Exc 2 Ökkl CK

Felix och Yes
Vinnare Barn med hund
Simon och Tjejen
3 Barn med hund

SHK Surahammar 10/11
Domare

BJÖRSHULTS BUSA

1 Lovande Valpklass BIS-3 Valp
BJÖRSHULTS XELLENT PEA

1 Champkl BC BIR BIG BIS-5

Lunds Brukshundklubb 23/9
Domare

BJÖRSHULTS BEST BLACK BEAN

1 HP BIR-valp

Täby Hundsällskap 23/9
Domare

BJÖRSHULTS BOLLA

HP BIR-valp

SKK Gimo 8/9
Domare

BJÖRSHULTS ANDEN I FLASKAN

Ex 1 ukl CK BHKL-4
BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLANDET
Ex 2ukl
SUB TERRAM WORKING GIRL
Ex 1 Jaktkl CK

SKK Nat Backamo 25/8
Domare Carina Östman
BJÖRSHULTS XTRA WILD WEST
Exc 1 jaktkl CK Oplac R-Cert
NOANARKIN NATRIX MAURA

Exc 1 unghundskl CK
BJÖRSHULTS XELLENT PEA

Exc 2 champkl CK 4 BTKL R-Cert

SKK Nat Backamo 26/8
Domare
BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLANDET
Exc 1 Unghkl CK 2 BTKL R-CERT

SKK INT/Nat Visby 25/8 o 26/8
Domare

SUB TERRAM WORKING GIRL
Exc 2 Öppenkl CK

SKK INT Norrköping 19/8
Domare Carsten Birk, DANMARK
BJÖRSHULTS WILMA
Exc 1 jaktklass CK

SKK INT Eskilstuna 19/8
Domare Eva Nielsen
NOANARKIN NATRIX MAURA
Exc 4 unghundskl
BJÖRSHULTS XELLENT PEA

Exc 4 champkl CK

SKK INT Eskilstuna 18/8
Domare C-G Stafberg
BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLANDET
Exc 1 Unghkl CK 2 BTKL CERT R-CACIB
SUB TERRAM WORKING GIRL
Exc 1 Jakt/Brukskl CK

SKK INT Askersund 11/8
Domare Geoffrey Kill
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
Exc 2 champkl CK 3 BTKL R-Cert R-Cacib

SvTeKl Vålberg 22/7
Domare
BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLANDET
Exc 1 Unghkl CK 4 BTKL

Köping INt SKK 21/7
Domare A-L Munkvall
BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLANDET
Exc 1 Unghkl CK 1 BTKL CERT CACIB BIR
SUB TERRAM WORKING GIRL
Exc 1 Jakt/Brukskl CK

Domare Pedro Sanch Delerue
NOANARKIN NATRIX MAURA
VG unghundskl
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
Exc 3 champkl

SSRK Gränna 17/6
Domare Tord Lundborg
NOANARKIN NATRIX MAURA
E 2 unghundskl

Norrköping SKK 3/6
Domare Jochen Eberhardt
BJÖRSHULTS ARNE ANKA
Exc 1 Junkl CK 2BHKL CERT
SUB TERRAM WORKING GIRL
Exc 2 Öppenkl CK 2BTKL R-CERT
FÅGELÅSESN KASSIE
Exc Veterankl CK 4BTKL BIR-veteran

Österbybruk SKK 27/5
Domare Karl-Erik Johansson
BJÖRSHULTS ARNE ANKA
Exc 1 Junkl CK BIM CERT
HOKSEL INAKOS
Exc 1 Veterankl CK BIR-vet
BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLANDET
Exc 1 Junkl CK
SUB TERRAM WORKING GIRL
Exc 3 Öppenkl CK

Vallentuna 26/5
Domare
Ferelith Somerfield
HOKSEL INAKOS
Exc 1 Veterankl CK BIR-vet BH-4

Grupputst Bengtsböle Åland 20/5
Domare harto Stockmari
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
Exc 1 bruksklass CK Bästa tik CERT BIR =
FINUCH

Grupputst Larsmo/Jakobstad Finland 6/5
Domare Bjarne Sörensen
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
Exc 1 bruksklass CK Bästa tik CERT BIM

Grupputst Kauhava Finland 5/5
Domare Ingmarie Hageling
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
Exc 2 bruksklass

SKK Västerås 29/4
BJÖRSHULTS ARNE ANKA
Exc 1 junkkl CK

SSRK Forshaga 14/4
Domare:
Hane Wiik
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
E 3 jaktkl

SSRK Högbo 25/3
Domare:

BJÖRSHULTS XTRA WILD WEST
VG jaktklass

Domare Carina Östman
NOANARKIN NATRIX MAURA
E 2 junkl CK
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN

E 4 jaktkl CK
BJÖRSHULTS ZPECIAL STORY

E öppemklass oplac CK

2011

Terrierderbyt 20/11
BJÖRSHULTS ARNE ANKA
BIR-valp

Flatshow FRK Östra 5/11
Domare Lena Sundqvist

NOANARKIN NATRIX MAURA
2 HP Valpkl 2
BJÖRSHULTS ZPECIAL STORY

4 UKL
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
1 H
P BIM Superveterankl

SvTeKl Sollentuna 8/10
SE UCH SE VCH HOKSEL INAKOS
EXC 1 CK vetkkl
3 BHKL BIM-veteran
BJÖRSHULTS WILMA
VG jaktklass.

SUB TERRAM WORKING GIRL
EXC 2 CK Öppenklass 4 BTKL
BJÖRSHULTS YRSA
EXC 3 CK Öppenklass
BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLANDET
HP 1 Valpkl 6-9m BIR-valp, BIS-valp

SKK Rimbo 11/9
SE UCH SE VCH HOKSEL INAKOS
Exc 2 CK vetkkl
4 BTKL
SUB TERRAM WORKING GIRL
Exc 3 Öppenklass

SKK Sofiero 11/9
BJÖRSHULTS
WILMA
Exc 2 CK jaktkonk.klass.

SKK Gotland 27/8/6
BJÖRSHULTS
WILMA
Exc öppenklass

Sv Terrierklubben/6
BJÖRSHULTS
WILMA
Exc 2 öppenklass

NYLKK inoff i Oxelösund 13/8
gr 8 Sickan Beckman gr 3 Charlotta Melin
BJÖRSHULTS ALICE I UNDERLANDET
BIR-valp, BIS-3 valp
NOANARKIN NATRIX MAURA
BIR-valp
BJÖRSHULTS ZPECIAL ZTORY
BIR, BIG-2

Grupputst Malax Finland 6/8
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
Exc 1 CK Bästa tik CERT BIR BIG 2

SKK Alfta 10/7
SE UCH SE VCH HOKSEL INAKOS
Exc 1 veteranklass CK,
3 Bästa hane, BIS3-veteran
SUB TERRAM WORKING GIRL
Exc 4 ökkl

SKK Norrköping 4/6
BJÖRSHULTS ZPECIAL STORY
EXC 2 junkl
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
EXC 3 jaktkl
BJÖRSHULTS YES
EXC 3 öppenkl

FRK Clubshow Arboga 2/6
BJÖRSHULTS ZEA-GULL
VG junkl
BJÖRSHULTS ZEA-SHELL
VG junkl
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
EXC 1 jaktklass CK

Nederländerna FRC Clubshow Almere 29/5
Judge Mr Brian Izzard GB
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
Exc 1st Openclass (32 entries!)

SSRK Mjölby 6/2
BJÖRSHULTS ZPECIAL ZTORY
EX 1 juniorkl
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
VG jaktklass

SSRK Strömsholm 23/1
BJÖRSHULTS ZEA-RAVEN
Ex juniorkl
BJÖRSHULTS ZPECIAL ZTORY
Ex 3 juniorkl
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
Ex 2 jaktkl CK
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
Ex 4 jaktkl
WESTERNER FAIRY LIGHT
VG unghundskl

2010

SKK Stockholm 19/120
SE UCH SE VCH HOKSEL INAKOS
1 CK vetkkl
BIR-veteran
SUB TERRAM WORKING GIRL
1:Rökkl

Nederländerna CACIB show Wijchen 11-12/12
under judge dhr B. Meerssman
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
Exc 2nd Openclass

SKK Växjö 6/11
SUB TERRAM WORKING GIRL
1:2 ökkl CK 4 BTKL
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1:4 jaktkkl
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 vetkl CK

SSRK Mjölby 24/10
BJÖRSHULTS ZEA-HAWK
valpkl II 4:a HP
BJÖRSHULTS ZTORY OF ZUCCESS
valpkl II opl
BJÖRSHULTS ZEA-SHELL
valpkl II 3:a HP
BJÖRSHULTS ZPECIAL ZTORY
valpkl II 4:a
BJÖRSHULTS ZENSATIONAL ZTORY
valpkl II opl
BJÖRSHULTS YOUR SUGAR
ukl 1:2 HP
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
vetkl 2 CK

SvTK Strängnäs 9/10
SE UCH SE VCH HOKSEL INAKOS
2 CK vetkkl
BJÖRSHULTS YRSA
1:4 ukkl
SUB TERRAM WORKING GIRL
1:2 CK ökkl

SHK Morokulien 5/9
BJÖRSHULTS XTRA WILDBERRY
CERT
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
CACIB

NHL Morokulien 4/9
BJÖRSHULTS XTRA WILDBERRY
CERT BIR BIG BIS2
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
CACIB

SHK Torshälla 28/8
BJÖRSHULTS XTRA WILDBERRY
CAC BIR BIG BIS
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
SCC

SKK Eskilstuna 22/8
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
2 jaktkl
BJÖRSHULTS YOUR DARLING
1:3 HP ukkl
BJÖRSHULTS XELLENT PEA

1 ökl
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 veterankkl HP

SKK Askersund 15/8
SE UCH SE VCH HOKSEL INAKOS
1 CK vetkkl 4BHKL BIR-veteran
BJÖRSHULTS YRSA
1:R HP ukkl
SUB TERRAM WORKING GIRL
1:1 ökkl CK 2 BTKL R-CACIB

SKK Köping 25/7
SE UCH SE VCH HOKSEL INAKOS
2 CK vetkkl
BJÖRSHULTS YRSA
1:R ukkl
SUB TERRAM WORKING GIRL
1:4 ökkl

BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
1:1 CK vetkkl BIR-Veteran

SKK Alfta 18/7
WESTERNER FAIRY LIGHT
1:2 HP junkkl

SKK Alfta 17/7
SE UCH SE VCH HOKSEL INAKOS
2 HP vetkkl
BJÖRSHULTS YRSA
1:2 HP ukkl
SUB TERRAM WORKING GIRL
1:4 ökkl

Uden Nederländerna 20/6
Judge Mr. Simons
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
Exc 1st place Open class

SSRK Härnösand 9/6
Monty-sonen
LUSTANS KAHLÚA BOBBAHUA
1:1 ökkl CK 3 BHKL CERT =
SE U(u)CH

SKK Norrköping 5/6
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
1 vetkl CK BIM-veteran

SUCH S VCh HOKSEL INAKOS
1 vetkl CK BIR-veteran BIS-4 veteran

SUB TERRAM WORKING GIRL
1:2ökl CK

SKK Österbybruk 29/5
BJÖRSHULTS XTRA WILDSTORM
1:4 ökl

SUCH S VCh HOKSEL INAKOS
BIM, BIR-veteran BIS-R veteran

BJÖRSHULTS YES

1:4 juniorklass
BJÖRSHULTS YIPPIE

1:R juniorklass

SUB TERRAM WORKING GIRL
1:1 ökl CK 3 BTKL
CERT

SHK Riddarhyttan 29/5
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1 arbetskl ACAC BIR BIG-3

Arnhem Nederländerna 23/5
Judge Marjo Hahne (kennel Questions Flight)
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
Exc 4th place Open class

SHK Uppsala 15/5
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1 arbetskl ACAC BIR BIG-2

SHK Vingåker 8/5
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1 arbetskl ACAC BIR BIG

2009

Östergötlands KK valputst Mjölby 15/11
BJÖRSHULTS YRSA
2 HP valpkl 2
BJÖRSHULTS YES
3 HP valpkl 2

SSRK Grängesberg 8/11
BJÖRSHULTS XELLENT CARROT
1:R unghundsklass
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 veterankl HP

Int show Bleijswijk Nederländerna 7/11
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
1st place and Excellent Intermediateclass

SSRK Mjölby 25/10
BJÖRSHULTS XTRA WILDBERRY
1unghundsklass
BJÖRSHULTS TRANSFERRAL
1 öppenklass
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
1 veterankl HP BIR-veteran BIS-4 Veteran

SvTK Strängnäs 17/10
BJÖRSHULTS YIPPIE
2 HP valpkl 4-6 mån
BJÖRSHULTS YRSA

2 HP valpkl 6-9 mån
SUCH S VCh HOKSEL INAKOS
1 vetkl CK, 4 BHKL BIM-veteran
SUB TERRAM WORKING GIRL
1:2 ökkl CK 6 BTKL

SKK Norrköping 15/8
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1 unghundsklass
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2 veterankl HP
ALLAN
1/1 unghundsklass CK CACIB BIR

Int show Oss Nederländerna 13/6
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
youth class Excellent 1st place JCAC = HOLLÄNDSK JUNIORCHAMPION
Reserv Bästa tikklass samt R-CAC

Clubshow Nederländerna 7/6
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
youth class Excellent 2 nd place

SKK Västerås 25/4
BJÖRSHULTS XTRA WILDWEST
1:4 unghundsklass
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1:4 unghundsklass
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
4 veterankl HP

Goes Nederländerna april
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
youth class Excellent 1st place and J CAC

Leeuwarden Nederländerna april
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
youth class Excellent 2 nd place

Groningen Nederländerna 28/2
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
Exc, 1st place JCAC (junior-cert)

SVTK Nyköping 28/2
SUCH S VCh HOKSEL INAKOS

1 vetkl CK, 5 BHKL BIR-veteran BIS-4 veteran
SUB TERRAM WORKING GIRL
1:4 ukl CK

ÖLKK Örebor 8/2 Inoff
BJÖRSHULTS WILMA
HP BIR

SSRK Mjölby 8/2
BJÖRSHULTS XTRA WILDWEST
1:2 CK juniorklass
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
1:2 HP juniorklass
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
1 veterankl CK. BIR-veteran. 4 Bästa tik. BIS-2 veteran.

SKK Göteborg 6/1
BJÖRSHULTS OPTIMALA UTTER

3 vetkl HP

2008

SKK Stockholm 7/12
SUCH S VCh HOKSEL INAKOS

1:1 vetkl CK, 2 BHKL BIR-Vet
SUB TERRAM WORKING GIRL
1:3 ukl HP
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
1:2 junkl HP

SKK Växjö 2/11
BJÖRSHULTS TALES FROM THE DARK SIDE
1 ökl 1 ökkl CK, 4 BHKL

SKK Öland 6/9
BJÖRSHULTS TALES FROM THE DARK SIDE
1 ökl 3 ökkl CK

SHK Morokulien 7/9
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1 SL BEST IN SHOW-VALPKLASS 2

NHL Morokulien, Norge 6/9
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1/1 HP BEST IN SHOW-JUNIOR

Inoff Ostkanten 24/8
BRANDY-AF-TUNA
1/1 HP 3 BHKL

SKK Nyköping 16-17/8
SUCH S VCh HOKSEL INAKOS

Vetkl CK 2 BHKL BIR-Vet
SUB TERRAM WORKING GIRL
Junkl 1:1 CK
BJÖRSHULTS XTRA WILDWEST
HP 2:a valpklass hanar
BJÖRSHULTS XELLENT ONION
oplac valpklass
hanar
ROUGHCOVER MOUNTAINEER
1a HP veteranklass BIM-veteran

BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
HP 1 valpklass tikar BIM-valp
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
2a valpklass tikar

BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
2:a jaktkl
CK
SORT GULD METALLICA
2:a HP veteranklass

SKK Köping 20/7
SUCH S VCh HOKSEL INAKOS

Vetkl CK BIR-Vet
SUB TERRAM WORKING GIRL
Junkl 1:2 HP

NRK april
BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
1:1 Bruksklass

Rottweilerkl Oxelösund inoff 8/6
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
BIR-valp BIS-R valp
BJÖRSHULTS XTRA WILDWEST
BIM-valp
SUB TERRAM WORKING GIRL
BIR BIG-3

SHK Torshälla inoff 31/5
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
HP BIS-2 valp

SSRK Södertälje 17/5
BJÖRSHULTS XTRA WILDWEST
2 HP valpkl 1
BJÖRSHULTS XELLENT CARROT

4a valpkl 1
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
3a HP valpkl 1
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
4a valpkl 1
ROUGHCOVERS MOUNTAINEER
1 HP veteranklass BIM-veteran

FRC Clubshow Nederländerna 3/5
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
BIM-babyklass

SKK Västerås 19/4
SUCH S VCh HOKSEL INAKOS

Vetkl 1:1 CK BH-R BIR-Vet
FÅGELÅSESN KASSIE
Öppenkl 1:R CK
SUB TERRAM WORKING GIRL
Junkl 1:1 CK BT-4

SKK Stockholm 21/3
SUCH S VCh HOKSEL INAKOS

CK BIR-veteran

Sv Terrierklubben 1/3
SUCH S VCh HOKSEL INAKOS

3 BHKL CERT BIR-veteran BIS3-veteran
SVENSK UTSTÄLLNINGSCHAMPION

2007

Sv Terrierklubben 13/10
S VCh HOKSEL INAKOS

BIR-veteran Bh-4
SUB TERRAM WORKING GIRL
BIM-valp

SKK Almare Stäket 26/8
S VCh HOKSEL INAKOS

Vetkl 1 ck Bh-4 BIR veteran
FÅGELÅSENS KASSIE
1:1Ökl ck Bt-3



SKK Norrköping 19/8

S VCh HOKSEL INAKOS

Vetkl 1 ck Bh-3 BIR veteran
FÅGELÅSENS KASSIE
1:2 Ökl ck Bt-R

SKK Nyköping 18/8

S VCh HOKSEL INAKOS

Veteranklass 1 ck Bh-R BIR veteran
FÅGELÅSENS KASSIE
1:R Ökl

SKK Västerås 21/7

S VCh HOKSEL INAKOS

1 veterankl CK BHKL-5 BIR-veteran

SKK Alfta 14/7

S VCh HOKSEL INAKOS

1 veterankl CK BHKL-2 BIR-veteran, BIS 4 VeteranSKK

Alfta 14/7

ROUGHCOVERS MOUNTAINEER

Ck Bh-3 BIM- veteran

Borås 30/6 2007

S VCh HOKSEL INAKOS

CK BIR-veteran

SKK 10/6 2007

BJÖRNKÄRRETS GRAF HEINRICH

1/1 HP junkl utst

Södertälje 26 maj 2007

S VCh HOKSEL INAKOS

cert, Bästa hane, Bästa veteran och BIM

FRK Club show 17 maj 2007

SVCH LP DUCKPOND WICHITA SQUAW
HP veteranklass


13/1 2007

BJÖRNKÄRRETS GRAF HEINRICH

BIR-valp, BIG-3

SKK Nyköping 19/8

S VCh HOKSEL INAKOS
1/1 veterankl CK CERT 2 BH, BIS 4 VETERAN

SKK Nyköping 20/8

BJÖRSHULTS UP AND DOER
1/5 ukl


juli 2006

BJÖRSHULTS VELVET STAR
HP BIR Valputställning

2014

2014-11-15
LYDNADSPROV Flens BK
Björshults Zea-Shell ”Pudding”
267 p Klass 3 1 plats = LPIII

2014-11-08
Björshults Colour of Spring

1 öppenklass viltspår
= Svensk vilstpårchampion

2014-10-17
Björshults Busa

1 öppenklass viltspår
= Svensk vilstpårchampion

2014-10-08
Björshults Busa

1 öppenklass viltspår

20140831
Björshults Busa
1 Öppenklass viltspår Härad

2014-05-26
Björshults Colour of Spring
1 öppenklass viltspår

2014-05-21
Björshults Zea Shell

1 Lydnadsklass 3 264p

2014-04-26
Björshults Coolour of Spring
1 öppenklass viltspår

2014-03-20
Björshults Colour of Spring
Godk anlandsklass viltspår

2013

2013-11-16
Björshults Zea Shell

1 Lydnadsklass 2 177,5p = LPII

2013-09-21
Björshults Zea Shell

574,5p Cert-poäng Elitklass bruks-sök

Björshults Busa
Godk anlgsklass viltspår

Apollogruppen LKK 23/2
Domare

BJÖRSHULTS XELLENT PEA

1 pris Lydnadsklass 1 170,5p = LP1
delad 3 plats

Botkyrka BK 3/2
Domare

BJÖRSHULTS XELLENT PEA

2 pris Lydnadsklass 1 144p

Nacka BK 26/1
Domare Ragnar Moberg

BJÖRSHULTS XELLENT PEA

2 pris Lydnadsklass 1 158p, 4 placering

Fagersta BK 5/1
Domare Ingemar Elfström

BJÖRSHULTS XELLENT PEA

1 pris Lydnadsklass 1 165 p, 5 placering

2012

EHDK Eskilstuna 18/11
Domare Leif Olsson

BJÖRSHULTS XELLENT PEA

1 pris Lydnadsklass 1 168 p, 3 placering

SHK Torshälla 3/11
Kursavslutning lydnad

BJÖRSHULTS BUSA

132/170p rookieklass 1 placering

SKK
NOANARKIN NATRIX MAURA
HD A. ED 0 (UA) Patella UA

SKK
BJÖRSHULTS ZPECIAL ZTORY
Patella UA

2011

SSRK Östra okt/nov
BJÖRSHULTS XELLENT CARROT
3 x 1 öppenklass viltspårprov = SE VCH

SSRK Östra 26/9
BJÖRSHULTS XELLENT CARROT
Godk anlagsklass viltspårprov

Sörmlands taxklubb 25/9
Öster Malma
BJÖRSHULTS WILMA

Godk grytanlagsprov sprängare 2

SSRK Östra 11/9
BJÖRSHULTS VELVET DAY
1 ökl Viltspår ordinarie Bästa hund
Smulans VP

Sörmlands Taxkl. 8/5
BJÖRSHULTS VELVET DAY
1 ökl Viltspår ordinarie
Sherlock's Waltermarks:s hederspris

Sörmlands taxklubb 4/9
Öster Malma
BJÖRSHULTS
WILMA
Godk grytanlagsprov sprängare 1

Sörmlands taxklubb 4/9
Öster Malma
BJÖRSHULTS
WILMA
Godk grytanlagsprov sprängare

27/8
BJÖRSHULTS XTRA WILDSTORM
1 ökl viltspår = SE VCH

Upplands grythundklubb 21/6
BJÖRSHULTS WILMA

1 ökl viltspår = SE VCH

Upplands grythundklubb 19/6
Öster Malma
BJÖRSHULTS
WILMA
Godk grytkaraktärsprov

SV Dreverklubben 15/6
BJÖRSHULTS XTRA WILDSTORM
1 ökl viltspår

SBK Sala 5/6
BJÖRSHULTS XTRA WILDSTORM
Uppflyttad högre klass spår

Upplands grythundklubb 9/6
BJÖRSHULTS WILMA

1 ökl viltspår

Bergslagens grythundklubb
BJÖRSHULTS WILMA

1 ökl viltspår

Svenska Schweisshundklubben 8/5
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA

1 ökl viltspår
= SE VCH

Svenska Schweisshundklubben 25/4
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA

1 ökl viltspår

SBK 9/4
BJÖRSHULTS ZEA-SHELL
SÖK uppflyttad lägrekl. 1a placering

SBK APRIL
BJÖRSHULTS ZEA-GULL
MH-beskriven med skott
BJÖRSHULTS ZEA-SHELL
MH-beskriven med skott

2010

Sörml taxklubb 15/10
BJÖRSHULTS YOUR DARLING
Viltspår 1 ökl

SSRK Östra 9/11
BJÖRSHULTS YES
Godkänd anlag viltspår

BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA

1 ökl viltspår

Sörml Dreverklubb 21/10
BJÖRSHULTS YOUR DARLING
Viltspår godk anlagsklass

4/10
BJÖRSHULTS XTRA WILDSTORM
Viltspår godk anlagsklass

11/9 Hammarsö BK
BJÖRSHULTS RIVER DIVER
7 hoppklass III Large 0 fel agility

NRK 25/6
BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
Norsk viltspårchampion

Dreverklubben 29/7
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
1 ökl viltspår
= SE VCH

Dreverklubben 28/7
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
1 ökl viltspår

FLATMÄSTERSKAPET 2010
Lillerud Värmlan 7-8/8
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
oplac veteranklass
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
70 poäng NKL
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
33 poäng NKL (3 rutor)
BJÖRSHULTS XTRA WILD BERRY
28 poäng NKL (3 rutor)

Dreverklubben 23/7
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
1 ökl viltspår

14/7
BJÖRSHULTS TAKE THE WIND
gok anlagprov viltspår

Östergötland 9/7
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
1:a öppenklass viltspår =
SE VCH

SSRK Östra 7/7
BJÖRSHULTS POTATISKAKA A LA GRETA
Godk anlagsprov viltspår
BJÖRSHULTS XELLENT BEAN
Godk anlagsprov viltspår

Östergötland 22/6
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
1:a öppenklass viltspår

Östergötland 23/5
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
1:a öppenklass viltspår

Östergötland 19/5
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
2:a öppenklass viltspår

2009

Roslagens Hundungdom 26/4
BJÖRSHULTS VÅRSOL
Godk klass 1 FREESTYLE 76p

Stockholms Hundungdom 15/3
BJÖRSHULTS VÅRSOL
Godk klass 1 FREESTYLE 74,75p

Östergötland 21/11
BJÖRSHULTS WATER STRIDER
Godk anlagsprov viltspår

Nederländerna 1/11
BJÖRSHULTS XTRA WILD ROSE
Working test C certificate

Haningen BK 20/9
BJÖRSHULTS XTRA WILDSTORM
Apellklass spår uppflyttad. Klassvinnare.

Sörmlands taxklubb 8/8
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
1:a ökl rörligt viltspår

FRK Östra 25/7
BJÖRSHULTS TRANSMITTER
4e plats ökl 56 pWorking test

Sörmlands Taxkl. nattprov Härad 4/7
BJÖRSHULTS VELVET DAY
1 ökl Viltspår ordinarie
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
2 ökl ordinarie viltspårprov

Bassetklubben Nordost 27/6
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
2 ökl ordinarie viltspårprov

Sörmlands taxklubb 13/6
BJÖRSHULTS XELLENT PEA
Godkänd anlagsklass viltspår

SSRK Östra ordinarie Åkers Styckebruk 10/5
BJÖRSHULTS VELVET DAY
1 HP ökl Viltspår ordinarie

SvTK Sörmland Björkvik 3/5
BJÖRSHULTS VÅRBLOMMA
1 ökl viltspår = SVENSK VILTSPÅRCHAMPION

SSRK Östra rörligt 2/5
BJÖRSHULTS VÅRBLOMMA
1 ökl viltspår.

SSRK Östra rörligt 19/4
BJÖRSHULTS VÅRBLOMMA
1 ökl viltspår.

SBK 5/4
BJÖRSHULTS TALES FROM THE DARK SIDE
Godk apellklass spår - uppflyttad till lägreklass.

2008

VLTK Västmanland 20/9
BJÖRSHULTS TRANSMITTER
1 ökl Viltspår

Grythunklubben rörligt 30/9
SUB TERRAM WORKING GIRL
1 ökl Viltspår = SVENSK VILTSPÅRCHAMPION

Grythunklubben rörligt 27/9
BJÖRSHULTS WILMA
Godk anlagsprov

SSRK Östra Nävekvarn 14/9
BJÖRSHULTS VELVET DAY
1 ökl Viltspår ordinarie

Sörmlands taxklubb rörligt prov 26/8
SUB TERRAM WORKING GIRL
1 ökl Viltspår

SSRK Östergötland 27/7
SUB TERRAM WORKING GIRL
1 ökl Viltspår

VLTK Västmanland 20/7
BJÖRSHULTS TRANSMITTER
1 ökl Viltspår

SöTK 29/6 (natt)
LOPPLÅDANS LEVER LIVET

1 ökl ordn. Viltspår
= SVENSK VILTSPÅRCHAMPION
BJÖRSHULTS VELVET DAY
1 ökl Viltspår

SSRK Östra 26/5
SUB TERRAM WORKING GIRL
Godkänd anlag Viltspår

LOPPLÅDANS LEVER LIVET
1 ökl Viltspår

SSRK Östra ordinarie prov
Åkers Styckebruk 11/5
BJÖRSHULTS VELVET DAY

1 ökl Viltspår = SVENSK VILTSPÅRCHAMPION

SSRK Östra 19/4
BJÖRSHULTS VÅRBLOMMA

Godk anlagsprov Viltspår

13/4
LOPPLÅDANS LEVER LIVET

1 ökl Viltspår

7/4
BJÖRSHULTS VELVET DAY

1 ökl Viltspår

16/3
BJÖRSHULTS VELVET DAY

1 ökl Viltspår

FRK 2007
ROUGHCOVERS MOUNTAINEER
vid tävlan om FRKs vandringspriser kom Monty
2.a Mardi's Minne
7:a Årets Flat
8:a Årets Jaktflat

2007

2007 Nävekvarn 13/5
BJÖRSHULTS UP AND GO
Godk anlagsklass Viltspårprov

FRK Östra 4/11
BJÖRSHULTS TRANSMITTER
5:a 80p NKL Working test

2007
BJÖRSHULTS VILD OCH VACKER

Lydnad: 2 x 1:a pr lkl I (1 x klassvinst)
Lydnad: 1:a pr lkl II (klassevinner på NKKs internasjonale utstilling i Tromsø 21-22/10)

20/10 2007
SLCH FÅGELTORPS ZIMPLY RÖDHÖNA

1:a pris lydnadsklass ELIT = SVENSK LYDNADSCHAMPION

29/9 2007
FÅGELTORPS ZIMPLY RÖDHÖNA

1:a pris lydnadsklass ELIT
(Zimply oc Sofie har nu 2 x 1:a elit)

23/9 2007
LOPPLÅDANS LEVER LIVET

Godkänt anlagsprov Viltspår

4/8 2007
BJÖRSHULTS VELVET DAY

Godkänt anlagsprov Viltspår


Norge 16/6 2007

SVCH NVCH SEMTEGENS HEFAISTOS

1 HP, 2a bästa hund viltspår
NORSK VILTSPÅRCHAMPION

Skogås 5 maj 2007
SVCH QUINLINES HERA HUNTER
1:a lydkl 1 195 p

SSRK Östra 29/4
SVCH QUINLINES HERA HUNTER
2:a NKL Working Test KM 89p


FRK Östra 5/5

BJÖRSHULTS TRANSMITTER
4:a 79 p NKL Working test

FRK Östra 5/5

FÅGELTORPS HERRMAN KORNKNARR
5:a 83p ÖKL Working test

FRK Östra 5/5

QUNILINE HUMBLEBEE HUNTER
54p ÖKL Working test

21/10 2006

BJÖRSHULTS RIVER FROG

Godk anlagsklass Viltspår

25/10 2006

BJÖRSHULTS VELVET STAR

Godk anlagsklass Viltspår

2006

QUINLINE'S
HOLLY HUNTER

Svensk Viltspårchampion


April - Juni 2006

BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
1 AUK 1AUKK utställing
3:e pris 3 Vinner. AK jaktprov
3 Pr. 1 vinner KL 2 Lydnadsprov

17/6 2006

QUINLINE'S
HERA HUNTER

5:a unghundsmästerskapet SSRK
86+17poäng

5/5 2006

BJÖRSHULTS QLYFTIGA CLEMENTINE

1:a pris Lyd.kl 1 170,5p - 3:e plats!

maj 2006

LOPPLÅDANS LEVER RUNT

Genomförd MH-beskrivning, Godk skott

17/5 2006

BJÖRSHULTS TALES FROM THE DARK SIDE

1:a pris lydnadsklass 1 182,5 p
Genomförd MH-beskrivning


6-7/5 2006

VENEZIA MIA MAGRITTE

1:a ÖKL Viltspårprov
20 /2 2006
ROUGHCOVERS MOUTAINEER

ÅRETS HUND 2005 FRK ÖSTRA

2005 oktober

BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
1 ökl blodspår
2005
BJÖRSHULTS QLYFTIGA CLEMENTIN
Uppflyttad agility hoppklass 2
2005
BJÖRSHULTS TRANSFIGURE
1pr i lydighet


2005 augusti

BJÖRSHULTS RAGGMUNK
1 ökl viltspår
SORT GULD BROWN SUGAR PIE
1 ökl viltspår